Практическое выполнение боевых стрельб из ручного пехотного огнемета РПО-А «Шмель» (фото)
Четверг, 12 Июль 2018 12:41 Версия для печати

Практическое выполнение боевых стрельб из ручного пехотного огнемета РПО-А «Шмель» (фото)

Автор 
Оцените материал
(1 Голосовать)

Практичне виконання бойових стрільб з ручного піхотного вогнемету РПВ-А «Джміль» стало фінальним акордом для військовослужбовців операції Об'єднаних сил, які проходили прискорений курс підготовки за спеціалізацією «вогнеметник».

До курсу залучалося близько двадцяти військовослужбовців з різних підрозділів: морської піхоти, мотопіхотних та механізованих з'єднань ЗС України тощо. І уперше такі навчальні збори відбувалися у районі проведення операції Об'єднаних сил, без відриву особового складу від виконання бойового завдання.

– Для того, щоб не «висмикувати» військовослужбовців із бойових підрозділів на тривалий час, командуванням ОС було прийнято рішення організувати і провести навчальний курс безпосереднь тут, на Донбасі, – говорить начальник групи РХБ захисту відділу оперативного забезпечення ОКП ОС підполковник Петро Мацько. – Адже раніше потрібно було скеровувати кандидатів для навчання у навчальний центр інженерних військ до Кам'янця-Подільського. Можливо, у мирний час ми б так і вчинили. Втім, бойова обстановка вимагає динаміки. І тому сюди в район проведення ООС прибули фахівці-інструктори, які організували навчальний процес.

Зазвичай, на підготовку вогнеметника у стаціонарних умовах йде понад місяць. Завдяки оптимізації навчального процесу, військовослужбовці у районі проведення ООС впорались за два тижні.

Зі слів старшого викладача циклової комісії РХБЗ 201-го навчального центру майора Ігоря Патюка, засвоєння теоретичної частини курсу було самим простим завданням для військовослужбовців.

– РПВ-А «Джміль» система не нова, – говорить він. – Це динамо-реактивний вогнемет одноразового застосування радянського виробництва. Призначений для ураження відкритих вогневих точок, легкоброньованої та автомобільної техніки, знищення солдатів противника на відкритому просторі та у замкнених приміщеннях. Вогнемет вироблявся ще у Радянському Союзі. І в Україні до недавнього часу цей тип зброї перебував на консервації. Лише нещодавно, наявні на складах вогнемети цієї системи пройшли технічне обслуговування на одному з оборонних підприємств, після чого їх повторно допустили до використання. Тому для навчальних цілей ми використовуємо саме їх. Бо сподіваємось, що до кінця поточного року у війська почнуть надходити вогнемети РПВ-16 вже вітчизняного виробництва.

Слід додати, що за фугасною дією 93-мм калібр РПВ-А не поступається 122-152-мм артилерійським снарядам. Тобто це, фактично, кишенькова великокаліберна артилерія піхоти, здатна навіть неприцільним пострілом знищити не лише бойову машину, але й добре укріплене укриття з ворожими бійцями.

До слова, на вогневому рубежі вогнеметники відпрацьовували саме таку вправу. За «легендою» група українських бійців знищувала колону ворожої бронетехніки. Працювали трійками: двоє автоматників та вогнеметник. Автоматники забезпечували йому безпечний вихід на дистанцію стрільби, надавали можливість здійснити постріл та відійти, під прикриттям вогню зі стрілецької зброї.

– Загалом, я задоволений практичною виучкою слухачів курсу, – зазначає старший викладач циклової комісії РХБЗ 201-го навчального центру майор Ігор Патюк. – Статистика ураження цілі – понад 80 відсотків. Фактично, кожен з слухачів мав змогу здійснити бойовий пуск і усі отримають відповідні сертифікати та допуск. Звичайно, не усім було однаково легко на практиці.

Інструктор наголошує, що одним із суттєвих недоліків РПВ-А «Джміль» є його значна маса – 11 кілограмів. Та й віддача при пострілі з цієї зброї також чимала. Отже, у більш виграшній ситуації під час виконання практичних вправ були морські піхотинці. Хлопці усі, як один, кремезні та дужі. Хоча й бійці механізованих та мотопіхотних підрозділів також показали досить непоганий результат.

Один з солдатів, який уперше здійснив бойовий постріл з вогнемета – 21-річний сумчанин Ярослав Мандрика. Каже, що уперше тримав в руках настільки грізну зброю.

– Як на мене, результати стрільби ти бачиш на власні очі, – говорить боєць-вогнеметник. – І вони – вражаючі! Водночас мішень огортає море вогню! Якби на місці дерев'яної мішені була реальна машина із ворожим особовим складом, гадаю, там би не залишилось нікого! На мою думку, вогнеметники будуть реальною силою підтримки для піхоти у боях із бойовиками!

Після того, як навчальний курс офіційно було завершено проведенням практичних стрільб, начальник групи РХБ захисту відділу оперативного забезпечення ОКП ОС підполковник Петро Мацько привітав кожного з новоспечених вогнеметників та повідомив, що усі вони незабаром отримають офіційний допуск та сертифікацію для використання грізної вогнеметної зброї.

Володимир Скоростецький

 

Прочитано 780 раз

Галерея изображений

joomlamodniyportal.ru

Поиск