Украинская молодежь может найти себе место в Европе
Вторник, 15 Май 2018 15:20 Версия для печати

Украинская молодежь может найти себе место в Европе

Автор 

Ждут ли украинских молодых людей в Европе?

На этот вопрос старались ответить члены Team Eurоpe, которые приняли участие в заседании "круглого стола", состоявшегося в рамках информационной кампании Представительства ЕС в Украине.

ЕСмолодвсе

Как «МИГ» писал раньше, сегодня в Украине существует достаточно программ Евросоюза [Horizon 2020, Erasmus+, Culture Bridges и т.д], которые спонсируют молодежные проекты или помогают набраться молодым специалистам опыта.

«Для вивчення технічних дисциплін у світі немає бар’єрів. Освітній заклад має не лише навчати, а й давати поштовх для розвитку. Участь у європейських програмах дасть можливість застосувати навички, аби перетворити їх у гроші», - убеждена доцент кафедры Программного обеспечения автоматизированных систем ЗГИА, официальная представительница CISCO Наталья Полякова.

Рассмотрели на круглом столе проблему миграции и «утечки мозгов» из страны Заведующая кафедрой «Экономика предпринимательства» ЗГИА, профессор Елена Коваленко уверена, что уровень знаний студенческой молодежи высокий, они могут реализовать себя и в Украине, и за рубежом. Но... “Не хотілося б, аби спеціалісти виїздили з країни. Успіх наздоганяє того, хто багато працює. Треба їхати, працювати, дивитися, порівнювати, відчувати іх новим досвідом повертатися.

Странно, но украинские власти не желают создавать условия для того, чтобы они возвращались и развивали свою страну.

ЕСмолодстулик

“У мене є дві новини: погана і хороша, – рассказал пресс-атташе Представительства ЕС Давид Стулик.Погана полягає утому, що креативні, ініціативні люди тут не ціняться. Україна дуже багата на таких людей, але країна їх не розвиває, коли Європа, навпаки, це робить. Тим паче, зараз там теж демографічна криза, і українці цікаві деяким країнам.

Хороша новина полягає у тому, що дійсно є історії успіху. Наприклад, у світових масштабах Харків виділяється тим, що у ньому виготовляють найбільше надувних човнів на душу населення. Там є сім великих компаній. Ми запитали у власника однієї з них: «Який ваш найвизначніший успіх?», на що вона відповіла, що її човни використовували на зйомках двох останніх фільмів про Джеймса Бонда. Або інший приклад, підприємець із Рівного, який займається мітлами, уклав угоду з однією європейською компанією на сім мільйонів євро. Таких історій багато, але про них ніхто не розповідає. Чому? Бо до підприємців постійно приходять пожежники, санітарні служби та інші, і починають заробляти на них. Тому повертаючись до поганої новини, потрібно побороти ще і корупцію, щоб люди тут залишалися».

Спикеры дискуссии пришли в выводу, что участвуя в программах Евросоюза, украинской молодежи есть место в Европе. Основная проблема заключается в неосведомленности о них. «Якщо говорити про сьогоднішній рівень знань молоді про співпрацю України та ЄС, то він не є достатнім: цієї інформації не вистачає на регіональному рівні. Тому такі зустрічі є вкрай необхідні», – считает начальница отдела доуниверситетской подготовки, профориентации и трудоустройства ЗНУ Юлия Паскевская.

Участник программы Young European Ambassadors Денис Демидов убежден, что ехать за рубеж зарабатывать собственными мозгами – лучший вариант. Однако это иная страна, иные люди, другая ментальность, поэтому стоит подумать, как зарабатывать тут, тем более, что сегодня отдаленно могут работать не только программисты, а и журналисты, архитекторы и так далее.

Молодежи важно понять, что Европа близко, но это не райский сад, а место, где нужно упорно работать и долго добиваться успеха. «Для того, щоб бути конкурентними, має бути знання мови та професійні знання. А також ми повинні навчитися програвати і продовжувати рухатися до мети», – убежден доцент кафедры «Менеджмент организаций и управления проектами» ЗГИА Александр Бабич.

Евгений ТЕРЕЩЕНКО, Анна Чуприна

 


Прочитано 531 раз Последнее изменение Вторник, 15 Май 2018 15:34Поиск