Запорожский железорудный комбинат загрязняет территорию Кирилловской ОТГ
Воскресенье, 22 Июль 2018 12:53 Версия для печати

Запорожский железорудный комбинат загрязняет территорию Кирилловской ОТГ

Автор 

Вот какая информаци обнародована на официальном сайте Кирилловского поссовета Запорожской обалсти:

Велике підприємство, яке експортує природні ресурси України за кордон, не дотримується екологічних законів та забруднює об'єкт природно-заповідного фонду Кирилівської громади.

Велике обурення  та занепокоєність викликають дії Запорізького залізорудного комбінату (ЗЗРК) у жителів Кирилівської ОТГ. Ізольований ставок-випарник, який для зливу виробничих відходів використовує ПАТ «Запорізький залізорудний комбінат», розташований в самому центрі Кирилівської ОТГ, в межах Утлюцького лиману. Земельна ділянка, де знаходиться ця водойма площею більше 4000 га, за оренду якої ПАТ «ЗЗРК» не платить жодної копійки у бюджет громади, є об’єктом природно-заповідного фонду.

Люди, що мешкають у селах навколо ставка-випарника, скаржаться на забруднення навколишнього середовища відходами виробництва залізорудного підприємства, що негативно відображається на стані їхнього здоров’я. Кожного разу, коли у цих місцях починає дути східний вітер, жителі Атманаю, Солоного, Нового страждають від нестерпного смороду, що несе від водойми, куди ПАТ «ЗЗРК» зливає відходи виробництва.

Керівництво Кирилівської ОТГ звернулось до Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації із проханням надати оцінку діям ПАТ «Запорізький залізорудний комбінат» та вжити відповідних заходів відносно його керівництва.

За класифікацією відходів, вода мінералізована, яку відкачали, є відходом видобутку металевих руд. Тому на ПАТ «ЗЗРК» поширюються вимоги Закону України «Про відходи», статтею 17 якого визначено обов’язки суб’єктів господарювання.

Закон зобов’язує ПАТ «ЗЗРК»  не допускати зберігання та знищення відходів в несанкціонованих місцях; здійснювати контроль за станом місць чи об’єктів розміщення власних відходів; своєчасно, в установленому порядку, сплачувати екологічний податок, що стягується за розміщення відходів; інформувати місцеву владу і уповноважені інстанції з питань охорони навколишнього природного середовища про відходи і пов’язаної з ними діяльністю, в тому числі про випадки несанкціонованого попадання відходів у навколишнє природне середовище; відшкодовувати шкоду, заподіяну навколишньому природному середовищу, здоров’ю та майну громадян, підприємствам, установам і організаціям внаслідок порушення правил поводження з відходами; а також мати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, якщо їх діяльність призводить до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів перевищує 1000.

Однак, за даними екологів, ПАТ «ЗЗРК»  системно і навмисне ігнорує вимоги природоохоронного законодавства, мінімізуючи таким чином витрати на виконання зазначених заходів. Більш того, ПАТ «Запорізький залізорудний комбінат» не має паспорта місця видалення відходів, а ізольований ставок-випарник є саме тим місцем, де комбінат здійснює кінцеве розміщення неочищених відходів. У зв’язку з цим, у підприємства виникають зобов’язання зі сплати екологічного податку за кінцеве розміщення відходів у місцевий бюджет Кирилівської ОТГ, якими ПАТ «ЗЗРК» грубо нехтує. До сьогодні в бюджет Кирилівської ОТГ не надійшло жодної копійки екологічного податку від комбінату за розміщення відходів.

 


Прочитано 717 разПоиск