“Дій за Клімат”
Понедельник, 10 Сентябрь 2018 13:52 Версия для печати

“Дій за Клімат”

Автор 

7 та 8 вересня українські міста стали частиною всесвітньої акції “Дій за Клімат” (анг. Rise For Climate) , метою якої є об’єднання зусиль кожної країни та міста у протидії кліматичним змінам. Хвиля кліматичної мобілізації прокотилася на 5 континентах, відбулося понад 700 заходів, 17 з яких відбулися в Україні

7 вересня у Запоріжжі активісти вийшли на вулиці міста з вимогою до місцевої влади невідкладно розробити та впровадити кліматичну стратегію міста, яка включатиме заходи з адаптації до аномальних змін клімату та перехід на чисту відновлювану енергетику: сонячну, вітрову та гідроенергію. Але зробили це містяни в оригінальний спосіб…

У центрі міста люди ініціювали танцювальний арт-перформанс. Цілу годину молоді художники на площі перед сквером Яланського малювали дерева…, яких вже немає. Метою активістів стала вимога до місцевої влади не відкладно розробити та впроваджувати зелену стратегію міста, що включає заходи з адаптації м.Запоріжжя до кліматичних змін.

“ Це шлях зберегти наше місто від кліматичних аномалій. Якщо цього не зробити, то ми можемо спостерігати такі погодні аномалії та збитки, які були в Києві, Львові, Херсоні цього літа. Клімат змінюється, і ми маємо діяти разом з усім світом зараз” - розповіли організатори.

Окрім Запоріжжя свою участь у глобальній кліматичній мобілізації зареєстрували ще 16 українських міст: Диканька, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Житомир, Київ, Кам’янець Подільський, Кременчук, Львів, Миколаїв, Полтава, Рівне, Одеса, Черкаси, Чернівці, Чортків, Хмельницький.

Олеся Крамаренко

 


Прочитано 514 разПоиск