Хто годує запоріжців
Вторник, 23 Октябрь 2018 12:04 Версия для печати

Хто годує запоріжців

Автор 

У минулі вихідні своє свято відзначили робітники харчової промисловості

За даними Головного управління статистики в Запорізькій області, у минулому році за обсягами реалізованої продукції харчова промисловість  займала четверте місце серед усіх видів промислової діяльності області і складала 12 відсотків загальнопромислового показника.

За І півріччя 2018р. підприємствами харчової промисловості було освоєно 321,4 млн.грн капітальних інвестицій, що становить 8,6% їх загального обсягу в промисловість області. У січні–серпні 2018р. порівняно з січнем–серпнем 2017р. індекс промислової продукції становив 97,4%.

Самими визначальними підприємствами в цій сфері є: ПрАТ «Карлсберг Україна», «Пологовський олійноекстракційний завод»; ТДВ «Запорізький хлібозавод № 3», «Запорізький хлібозавод № 5»; ТОВ «Мелітопольський олійноекстракційний завод», «Щедро», «Оптімусагро трейд», «Виробниче об’єднання «Моліс», «Бердянські ковбаси», «Українська дистрибуційна компанія»; АТ «Мелітопольський м’ясокомбінат».

Більше, ніж у січні–серпні 2017р., було вироблено кур, курчат свіжих чи охолоджених, свинини необваленої, солоної, в розсолі, сушеної чи копченої, риби сушеної і в’яленої, оселедців солоних, готових продуктів і консервів з риби, сумішей соків фруктових та овочевих, олії соєвої нерафінованої, маргарину і продуктів пастоподібних зі зниженим чи низьким вмістом жирів, тортів, тістечок, пряників та виробів подібних, оцту та його замінників, горілки, пива, води натуральної мінеральної негазованої та газованої.

Водночас зменшилось виробництво багатьох видів м’яса та м’ясної продукції, олії соняшникової. Також скоротилось виробництво риби замороженої нерозібраної морської, масла вершкового, сиру свіжого неферментованого, молока і вершків коагульованих, йогурту, кефіру, сметани та інших ферментованих продуктів, борошна пшеничного чи пшенично-житнього, хліба та хлібобулочних виробів, печива солодкого, майонезу, соусів емульгованих інших, продуктів молоковмісних, лікерів тощо.

На підприємствах харчової промисловості з кількістю працюючих 10 осіб і більше в січні–серпні п.р. було зайнято 11,3 тис. осіб. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника становила 7359 грн, що на 13,0% більше, ніж у відповідному періоді попереднього року. Заборгованість із виплати заробітної плати на 1 вересня п.р. становила 105,2 тис.грн.

Аналіз результатів фінансової діяльності підприємств з виробництва харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів за I півріччя 2018р. показав, що 74,2% підприємств були прибутковими і одержали 911,1 млн.грн прибутку, що на 45,5% більше, ніж за I півріччя 2017р. Сальдовий фінансовий результат підприємств харчової промисловості був позитивним і становив 884,5 млн.грн, що на 49,7% більше результату за відповідний період попереднього року

Н. ЛИПОВА , заступник начальника Головного управління

 


Прочитано 874 разПоиск